Historicko-přírodovědný výlet do okolí - 5.A

Tak jsme zase vyrazili!

Tentokráte vlakem do Libice nad Cidlinou (vše bylo samozřejmě opět domluveno a ochotný zaměstnanec naložil naše těžké vozíky, jel s námi do Libice, kde nám zase pomohl vystoupit, rád nás opět viděl). Z Libice jsme se vydali skrze městečko k Hradišti, kde jsme si přečetli, co se zde stalo a kdo jsou pánové na sochách. Hned jsme si museli dát kus svačiny, protože bez řízků nemůže být výlet. Dále jsme pokračovali už krásně zelenou a rozkvetlou přírodou k soutoku Labe a Cidliny a skrze krásně rozkvetlé bílé lány medvědího česneku došli až k restauraci Marina, kde jsme pokračovali ve svačině, už skoro obědu. Protože s námi nemohla jet Niki, využila volných rukou Bětuška z vedlejší třídy a ráda využila volné houpačky v areálu restaurace. Chvilku jsme si natáhli záda a odpočinuli si od vozíků a pokračovali přes město a kolonádu k nádraží, kde si nás vyzvedli rodiče. Výlet jsme si moc užili, počasí nám přálo a zase se těšíme, kam vyrazíme příště.

Bětka, Kája, Zuzka, Wilda, Martina, Jana, Sváťa, Zdena

Datum vložení: 18. 4. 2024 18:25